• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • مرجع شعبه مرکزی
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

جملات بزرگان

قال الصادق عليه ‏السلام :

مَن تَعَلَّمَ العِلمَ و َعَمِلَ بِهِ و َعَلَّمَ لِلّهِ دُعِىَ فى مَلَكُوتِ السَّماواتِ عَظيما فَقيلَ: تَعَلَّمَ لِلّهِ و َعَمِلَ لِلّهِ و َعَلَّمَ لِلّهِ؛

ادامه مطلب...

ماه رجب ماه خدا


گفته اند هر قومی که پیری دانا وحکیم در میانشان باشد، آن قوم ره نیستی نخواهد پیمود، چرا که همیشه به یاد پندهای آن پیر دانا خواهند بود و همیشه امیدوار و چشم به راه و به قول شیعیان منتظر، منتظر آمدن کسی که آنها را به خوبی ها بخواند. راستی چرا سخن این گونه آغاز شد؟ چون این سخن برای همۀ زمانها و مکانها مصداق می پذیرد و ماه رجب در میان ماههای سال صاحب این کرسی می باشد.
رجب، هفتمین ماه، از ماههای قمری است. اما گویی با خود هزاران حرف دارد از طرفی می خواهد شیعیان به سوگ نشستۀ فاطمیه را دلداری دهد. و از غم آنها بکاهد- با آمدن عید میلاد علی و مبعث پیامبر،لباس عزای آنان را لباسی نو بپوشاند و بعد یادآور شود آنگاه که زمین و زمان از آتش ظلم و بی فرهنگی می سوخت، بشارت آمدن پیامبری را داد که از سلالۀ ابراهیم بود و پیام آور این نوید که راست قامتان یأس شما را فرا نگیرد. فراموش نکنید که ظلم و بی عدالتی سرانجام نمی گیرد و پایدار نخواهد ماند. آری محمد بیست و هفتم رجب می آید و با خود سروش آزادی از بند شیطان را به ارمغان می آورد.
از طرف دیگر روز سیزدهم رجب، میلاد کودکی که در خانۀ خدا به دنیا آمد و در خانۀ او به شهادت رسید. راستی این مولود کیست که این همه عزیز است؟ خداوند مادرش را به خانۀ خود دعوت می کند تا عرشیا او را در تولد کودکش یاری دهند. آری این کودک پسر ابوطالب است که باید اول ملائکه چشمشان به قدومش روشن شود. به راستی که قدر و منزلت علی را جز آسمانیان کسی نمی دانست و حقا که شایسته بود.
علی اولین کسی بود که به محمد ایمان آورد، خود و همسر و فرزندان و شیعیانش را تقدیم راه محمد(صلی ا... علیه و آله و سلم) کرد و ما هر چه داریم از مولایمان علیست. هنوز هم پس از سالها شیعیان علی را به جرم عتدالتخواهی می کشند.
رجب، به دنبال آن ماه شعبان نوید بخش تولد منجی عالم مهدی(عج) است، او می آید و با آمدنش ظلم و بدیها سرکوب می شود و انتقام خون به نا حق ریخته شدۀ حسین(ع) و یارانش گرفته می شود رجب را ماه خدا نامیدند و شعبان ماه پیامبر خدا، پیامبری که امید همۀ مستضعفان تاریخ می باشد. سوم شعبان تولد حسین بن علی (ع) است، پیامبر دربارۀ او فرمود: حسین منّی و انا من حسین.
چهارم شعبان سالروز تولد بزرگ پرچمدار عاشورا عباس بن علی است.
و پنجم شعبان تولد علی بن حسین یادگار به جامانده از حسین(ع) و عاشوراست.
و شعبان به نیمه که می رسد شیعیان منتظر علی به شادی می نشینند که کودکی متولد می شود او از نسل حسین پسر فاطمه دختر پیامبر است و با آمدنش دلتنگی ها را از قلبها می زداید او بقیة ... است، او باقیمانده از خاندانی است که همه شهید شدند تا راستی و درستی برقرار بماند. تا راه جدّشان پیامبر و دین خدا برقرار باشد که: ان الارض یرثها عبادی الصالحون

مریم سفیری
کاری از : کلوپ نویسندگی


شما مجاز به درج دیدگاه نیستید! شاید باید در سایت عضو و یا وارد شوید.

امروز489
دیروز1584
ماه56227
همه بازدیدها3251985

شعبه مرکزی : خیابان شریعتی، تقاطع طالقانی، پلاک 173

تلفن : 8-77632007-021

ایمیل: info[at]kanoon-ansar[dot]ir

ساعت کاری شعبه مرکزی

ساعات کاری شعبه امیرآباد

Design: