خانه - اخبار کتابخانه - جشن روز جهانی کتاب کودک در شورای کتاب کودک
جشن روز جهانی کتاب کودک در شورای کتاب کودک چاپ نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 0
بدخوب 
اخبار - اخبار کتابداری و اطلاع رسانی
يكشنبه 07 فروردين 1390 ساعت 10:23

 امسال به مناسبت روز جهانی کتاب کودک 2 مراسم ویژه با حضور اهالی ادبیات در شورای کتاب کودک و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

شورای کتاب کودک امسال به مناسبت روز جهانی کتاب کودک که 2 آوریل مصادف با 13 فروردین ماه است، مراسمی ویژه برگزار می‌کند که در آن دست‌اندرکاران این شورا در بخش‌های ادبیات کودک و نوجوان، فرهنگنامه کودکان و نوجوانان و خانه کتابدار و ترویج خواندن و نیز دیگر علاقمندان به ادبیات کودک حضور خواهند داشت.

این مراسم یکشنبه 14 فروردین سالجاری از ساعت 16 تا 30: 18 در محل کتابخانه تحقیقاتی شورا واقع در  خیابان انقلاب، خیابان ابوریحان، خیابان شهید وحید نظری، شماره 31 برگزار خواهد شد.

همچنین امسال هم مانند هر سال اعضای انجمن نویسندگان کودک و نوجوان برای دیدار بهاری و بزرگداشت روز جهانی کتاب کودک گرد هم جمع می‌شوند.

این انجمن بر طبق یک سنت هر ساله در نخستین پنجشنبه سال پس از تعطیلات نوروزی از نویسندگان، شاعران و دست‌اندکاران ادبیات کودک و نوجوان دعوت می‌کند که به انجمن ‌آمده و با یکدیگر دیدار تازه ‌کنند. در این روز که نزدیک‌ترین روز به روز جهانی کتاب  کودک است، پیام یک نویسنده پیشکسوت ایرانی هم خوانده می‌شود.

سال‌های پیش این پیام‌ها توسط احمدرضا احمدی، هوشنگ مرای کرمانی و نورالدین زرین کلک خوانده شد و در مراسم امسال توران میرهادی پیشکسوت ادبیات کودک  و نوجوان پیام خود را به مناسبت روز جهانی کتاب کودک خواهد خواند.

این دیدار پنجشنبه 18 فروردین ساعت 17 در  سالن اجتماعات انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به آدرس خیابان سمیه بین فرصت و مفتح، بن بست پروانه، پلاک 2 برگزار می‌شود.

منبع : تبیان

ارسال نظر

نام *
ایمیل
کد امنیتی   
ارسال
 ابزار کاربران

Free Page Rank Tool

شماره تماس : 77632007

طراحی سایت : پویان رایانه

بهترین حالت نمایش: مرورگر فایرفاکس