Array ( [Itemid] => 523 [option] => com_k2 [view] => item [id] => 3938:امید-مومنان-امام-زمان [lang] => مناسبت-ها-2 )
^
چهارشنبه, 13 تیر 1397 ساعت 13:46

امید مومنان امام زمان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

omide momenan emame zaman

 

دربارۀ کتاب:

در این کتاب نویسنده در ابتدا به توضیح پیرامون مذهب تشیع می پردازد و با روشن کردن ابعاد اعتقادی آن به این موضوع می پردازد که اعتقاد به امام زمان رکن و پایۀ مذهب تشیع است.

در فصل دوم به مشخصات تاریخی زندگی امام عصر می پردازد و دربارۀ نام، القاب، پدر و مادر گرامیشان، محل تولد، تاریخ و کیفیت ولادت ، عمر شریف، سیمای امام، زندگی امام زمان در زمان حیات پدر، شیوۀ زندگی امام تا قیام، محل ظهور و دوران حکومت امام زمان و ... مطالبی بیان می دارد.

نویسنده در فصل سوم ویژگی ها و کمالات امام عصر را مورد بررسی قرار می دهد. این فصل شامل بخش هایی مانند نورانیت و کمال روحی آن حضرت، رأفت، جمال، سخا و کرم، صبر، عبادت و ... است.

و در فصل آخر هم به وظایف امّت نسبت به امام زمان اشاره می کند. وظایفی مانند: شناخت امام، اطاعت بی چون و چرا، زیارت، تمسّک، خیرخواهی و مقدم داشتن ایشان بر خود، دوستی و دشمنی به خاطر امام، شاد کردن ایشان و پرهیز از اندوهگین کردن ایشان، انتظار حکومت ایشان و آمادگی برای حمایت از ایشان و دعا برای رفع اندوه و غربت امام.

کوتاه از متن کتاب:

در روزگار غیبت گرچه باب زیارت جسم شریف امام زمان به کلی بسته نیست، توصیه به تلاش در جهت این گونه زیارت نشده است. در عوض بر عرض سلام و زیارت از راه دور تأکید شده است. ما در این زمان، به زیارت امام زمان توسط زیارات رسیده، همچون زیارت آل یاسین توصیه شده ایم. بله، ضروری نیست که جهت زیارت امام و نجوا با ایشان، حتما با زبان عربی با ایشان سخن بگوییم، بلکه چنان چه پیش تر ذکر شد، امامِ هر زمان با زبان یکایک امت آشناست. البته در این میان ویژگی زیارت های مأثور در این است که حاوی مضامین زیبا، بلند و مورد پسند هستند.

نویسنده: مهدی قندی

قطع: رقعی

تعداد صفحات: 64

ناشر: نشر دیار

 

خواندن 212 دفعه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

برای انصراف کلید Esc را فشار دهید

 

 

پایگاه خبری قطره پاک

 

 

تقویم برنامه ها

اوقات شرعی

Instagram logo

Instagram link

logo aparat web